Blog

Spokój codzienny i zawodowy

Co wspiera spokój w codzienności?

Spokój lubi spokój. Tak jak czas lubi czas. A pieniądze lubią pieniądze.

Jeśli chcesz zaprosić spokój do codzienności to przygotuj mu przestrzeń aby mógł się pojawić. Czytaj dalej

Co wspiera spokój ?

W codzienności kontakt z sobą – przez oddech, przez ciało. Umysł też może wspierać spokój, chociaż o tym innym razem.

Jeśli nie jest to dla ciebie dostępne tak po prostu, to poszukaj metody, która ten spokój wspierać może. I tu mam kilka podpowiedzi opierając się na moim doświadczeni i wiedzy Czytaj dalej

Spokojnie…spokojnie

 

 

Jak ja bym chciała być taka spokojna jak Ty – ja już nawet nie liczę ile razy to słyszałam, ile razy to czytałam. I znowu i znowu. Przyglądam co to jest – to coś co widzą we mnie inni.  Czytaj dalej

Miłość, wolność i …

Moja wersja życia wartościami – wersja testowa i taka już pewnie zostanie…
Najpierw była MIŁOŚĆ. To był czas zaspokojenia olbrzymiej tęsknoty, za tym aby MIŁOŚĆ była obecna w każdym z kawałeczków mojego życia.

Czytaj dalej

Rodzicu, zacznij od siebie!

Rodzicu, zacznij od siebie!
…i ciesz się każdym dniem

Kiedyś zadano mi pytanie: z czym najczęściej borykają się rodzice? No i nie musiałam się długo zastanawiać nad odpowiedzią!
Rodzice najczęściej zmagają się z sobą samymi. Z codziennością, emocjami, decyzjami, wyborami, z niezadowoleniem z samych siebie.
I stąd jak mantra powtarzam: Zacznij od siebie!
Czytaj dalej

Jak być świadomym rodzicem na co dzień?

Uwaga, uwaga! Już w lutym kolejny raz zapraszam do udziału w warsztacie dla rodziców! Sobota, 24 luty, w Warszawie!

Jeśli czasem czujesz, że toniesz w codzienności, czujesz się zagubiona, potrzebujesz zadbać o siebie i mieć świadomość tego co robisz jako rodzic – zdecyduj się na udział w tym warsztacie.

Czytaj dalej

Pamiętaj o marzeniach

Czy rodzice mogą marzyć?

Ale tak naprawdę, tak bez ograniczeń?

Tak jak marzyli gdy byli dziećmi?

No bo popatrzcie sami – czy to nie jest tak, że w pewnym momencie zaczynamy dostrzegać, że każde marzenie ma drugie dno. I tak naprawdę nie wiadomo, jak zostanie spełnione. I jakie będą konsekwencje. I co się stanie jak się spełnią.
Czytaj dalej

Mogę i działam

Poznałam ostatnio bardzo ciekawe rozróżnienie: kreatywny a twórczy. Kreatywny to ten, który ma w sobie potencjał do tworzenia nowych pomysłów. Ten, który może. A twórczy to ten, który ma potencjał i realizuje swoje pomysły. Ten, który działa. Nie każdy kreatywny będzie również twórczy. I temu się przyglądam. Czemu czasem nie działam? Mogę, a nie działam? Czytaj dalej

Piątek, trzynastego

 

Dla mnie 13 to piękna cyfra. Pamiętam w pierwszej klasie podstawówki miałam 13 numer na liście – i to była najszczęśliwszy dla mnie rok w całej szkolnej edukacji! Mieszkam pod 13-tką i bardzo to sobie chwalę. No i też zawsze pamiętam o tym, że 13 to numerologiczna czwórka. Czyli coś co bardzo dobrze znam 🙂

Czytaj dalej

kajamariann
188
 Zdjęcia
227
 ludzie
190
 Następujący
Summer rozpusta...
Wakacyjne spotkania pracocholików lub jak to pięknie nazwała Asia - pasjonatów swojej pracy. 
#lato #beza #lemoniada #przyjaźń #pasjonatkiWczoraj w tej samej sukience zorientowałam się że minął miesiąc od powrotu z mojej podróży marzeń. Tylko miesiąc  a tak intensywny jakby rok.  Ale i tak cały czas jak zamknę oczy to biegnę z zakupami przy Central Parku... #przyjaciółki #nycgirl #nyc #kobiety #marzenia #moc #chcęwięcejOstatni dzień przed powrotem, trzykrotny zdobywca Maciejowej śpi i propozycje ruszenia się zbywa pełnym dezaprobaty spojrzeniem.

#cavalier #pies #góry #gorce #wakacje #tęsknięzaspokojemWakacyjne zdobycze. Przyjadą ze mną do domu. Każda przez przypadek do mnie trafiła ale jak wiadomo przypadków nie ma... #książki #książkanawakacje #historie #ciekawe #książkaPieniny. Moc. Piękno. Filtra brak.
Latają czarne bociany nad nami.

#przełombiałki #rzeka #natura #czystośćArizona, Gorce, Ziemia, Dom... #wakacje #gorce #rabka #spokój  #spacer #wieczoremPrzestrzeń, wolność, wzruszenie... Pierwszy raz widziałam Grand Canion na zdjęciach gdy miałam ok 10 lat. Teraz na żywo. Dreams come true... #grandcanion #girlstrip2019 #wolność #wow #niesamowiteBeach time at Floryda... cudnie przysmażona zbieram się do powrotu... #plaża #wakacje #podróż #relaksW drodze. Przez święte ziemie Navajo.Dziękuję że mogę.

#Arizona  #navajo #ustrip #girltrip #love #freedom #grandcanion #navajomonument