Coaching dla Rodziców

COACHING DLA RODZICÓW

Druga opowieść

Dawno, dawno temu, gdy mój synek właśnie skończył 4 miesiące musiałam pojąć bardzo trudną decyzję. Dostałam rewelacyjną ofertę pracy. Dobre stanowisko, świetna pensja, spełnienie zawodowych ambicji i… praca od 9 do 20. Kompletnie nie wiedziałam co robić. Czy przyjąć tę propozycję czy zostać z synkiem przez pierwszy rok jego życia – tak jak to planowałam.

Rozmawiałam o tym ze wszystkimi: z mężem, siostrą, przyjaciółkami. Każdy miał jakąś opinię. Mąż się na mnie obraził, że chcę porzucić nasze dziecko, przyjaciółki opowiadały, że nie rozumieją kobiet, które mają małe dzieci i pracują do 20-tej. Nikt nie potrafił znaleźć odpowiedniej rady dla mnie. Nawet  psychoterapeuta powiedział, że to nie jest temat na sesję. I to prawda –  nie był. Ale to był świetny temat do pracy z coachem – tylko, że ja o tym wtedy nie widziałam . Ostatecznie pojęłam decyzję ale przez długi czas nie byłam jej pewna.

Gdybym wtedy skorzystała z pomocy coacha to miałabym 100% pewność, że jest słuszna, zgodna z moimi życiowymi wartościami i zasadami, którymi się kieruję.  W pełni akceptowałabym powody, dla których ją podejmuję i potrafiłabym ją obronić przed mężem, przyjaciółkami i całym światem. Dziś to wiem i oferuję rodzicom coaching. Bo  rodzice potrzebują  coachingu, jak kwiaty słońca .

CZYM JEST COACHING DLA RODZICÓW?

To czas, który możesz dać sobie – po to by znaleźć swój własny klucz do rodzicielstwa,  mądrze wybrać doradców i nauczycieli i poczuć co służy Twojej rodzinie.

To świadomość, do której masz dostęp – co jest dla Ciebie ważne, jakim człowiekiem jest Twoje dziecko, kiedy wasza relacja rozkwita

To pełna obecność, której możesz doświadczyć w relacji ze swoim dzieckiem

To zmiana, której możesz doświadczyć także w relacji z samą sobą samą.

A CZYM NIE JEST?

Kiedyś usłyszałam takie pytanie: „Czyli jeśli moje dziecko płacze bo nie chce chodzić do przedszkola, to mogę przyjść do Pani na sesję i Pani powie co mam zrobić?” No właśnie – NIE. Ja nie jestem pedagogiem ani psychologiem dziecięcym, nie mówię co i jak należy zrobić.

Jako coach pracuję z rodzicem nad jego tożsamością lub wyzwaniami rodzicielskimi. W efekcie tej pracy rodzic znajduje najlepsze dla siebie rozwiązanie jak wspierać dziecko w takiej sytuacji jaką jest np. zostawanie w przedszkolu. Pracuję z rodzicami – nie z dziećmi – nad sytuacjami, które są trudne dla rodziców. Oczywiście efekt tej pracy służy również dzieciom i dlatego bardzo mocno wierzę, że coachingowe wsparcie dla rodzica ma głęboki sens. Dobrobyt, świadomość, rozwój i szczęście rodzica ma bezpośredni wpływ na stan dziecka. Także rodzicu – zacznij od siebie.

A PRAKTYCZNIE?

Praktycznie to program rozwoju osobistego Ciebie jako rodzica.

To proces, w trakcie którego pracujemy w czasie regularnych spotkań indywidualnych.

Spotkania – sesje –  trwają 90 minut. Pierwszy etap pracy tworzy 5 spotkań. Zależnie od Twoich potrzeb spotykamy się co tydzień, 2 lub 3 tygodnie. Jak intensywnie chcesz pracować ustalimy na pierwszym spotkaniu. Po zakończeniu pierwszego etapu zdecydujemy w jaki sposób będziemy kontynuować pracę. Spotkania mogą być osobiste w Warszawie (Powiśle) lub skypowe.

Między spotkaniami będziesz stopniowo włączać nowe umiejętności w codzienną relację i rodzinne życie. Jeśli będziesz potrzebować wsparcia między sesjami, to możemy być w kontakcie mailowym lub telefonicznym, na zasadach które sobie określimy. To będzie czas Twojego zaangażowania i praktyki. Na każdym spotkaniu będziemy też omawiać co i jak się zmienia w efekcie sesji. Będziemy świętować Twoje sukcesy i przezwyciężać trudności.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, wątpliwości to proszę o kontakt – bardzo chętnie na nie odpowiem. Możemy się umówić na bezpłatne, 60-minutowe spotkanie, które pomoże podjąć decyzję czy coaching rodzicielski to coś dla Ciebie.

NAPISZ DO MNIE, UMÓWMY SIĘ NA SPOTKANIE.

kajamariann
173
 Zdjęcia
218
 ludzie
164
 Następujący
I taki bukiet wdzięczności dla mnie. Och jak mi dobrze!!! Dziękuję!!!
#icfmazowszeJa też dziękuję!!! Wszystko co byli, wspierali i doświadczali!!! #coachingweek #icf #icfmazowsze #coach #coaching #lifecoachNietypowy kadr 🤔ale chcę pokazać ten obłędny 🍃sufit, który w @holistichousewarsaw zdobi gabinety. Piękny, czyż nie? Ale dobrze tam będzie się gapić w sufit!!!! Znaczy nie ja😄, bo zamierzam się koncentrować na klientach... Ale u moich koleżanek na masażu lub sesji akupunktury...o to na pewno... 🍀🍀🍀Otwarcie już wkrótce, ogromnie się cieszę że w takim miejscu jest gabinet na sesje. Bardzo bliska mi idea ciała i duszy w jednym. 
Dbajmy o nasze zdrowie i emocje!

#coaching #lifecoaching #design  #holistic #holistichouse #sufit #projekt #otwarciewkrótceZaczynam prawdziwą świąteczną ucztę!!! #książka #czytanie #kocham #czującKtoś tu czeka aż jubilatka się obudzi....
Będzie niespodzianka... #piniaty #urodziny #letmetryOd 11 lat tak za Nią człapiemy...tzn jutro będzie równo jedenaście. 
#corka #córeczka #urodziny #wiosennedziecko #miłość #radość #wdzięcznośćCzy będzie mój? Przepiękny od @sofancy_dancewear . Jest nadzieja bo w poniedziałek mam imieniny.No drzwi mam juz gotowe na przyjmowanie gości w Święta. 
#wianek #wilywianki #swieta #wiosna