Poezja i proza życia

KAJA RAMKA

Opowieść pierwsza

Jako kilkuletnia dziewczynka chciałam mieć taką tajemną moc aby słyszeć myśli innych. Potem przekonałam się, że równie ciekawe jest słuchanie prawdziwych historii – opowieści o tym co się innym przydarza, jakie mają doświadczenia, jakie historie tworzy ich życie – to najciekawszy sposób na bycie w relacji. Gdy ktoś opowiadał mi o koncepcjach trudno było mi utrzymać uwagę – gdy opowiadał mi o sobie byłam uważna, skupiona i ciekawa. Te opowieści miały dla mnie znaczenie i wartość. Zapamiętywałam je w mgnieniu oka – w odróżnieniu od informacji o tym gdzie są złoża węgla czy uranu. Zawsze intuicyjnie rozpoznawałam ukryty smutek czy napięcie. Nigdy nie bałam się łez, a nie odnajdywałam się w wesołkowatej powierzchowności. No cóż chyba byłam taką „starą – malutką”.

Od 2009 roku jestem zawodowym słuchaczem – chociaż to tylko część mojej pracy. Dbam o to by słuchając wydobyć wartości ważne dla moich Klientów. I aby mogli tymi wartościami błyszczeć.
Najczęściej moimi Klientkami są kobiety – piękne, wrażliwe, utalentowane. No przecież innych nie ma – znam tylko takie! Kobiety o artystycznych duszach. Managerki, szefowe, mamy, żony, studentki – o duszy poetek, malarek, tancerek, artystek. Kobiety, które szukają poezji w swoim życiu i czują się przygniecione przez jego prozę. Poezja i proza życia – nierozerwalnie połączone w niekończącym się tańcu. Proza nie istnieje bez poezji, a poezja potrzebuje prozy.

Proza to poranna szarpanina, żeby zdążyć punktualnie wyjść z domu, ze złością poszukujemy zaginionego buta dziecka. A poezja zatrzymuje nas wzruszeniem nad małą stópką w kolorowej skarpetce gdy wciskamy ją do odnalezionego buta. Proza to 2 kilo ziemniaków z warzywniaka, a poezja to że patrzę z zachwytem na torbę, w której je niosę. Tak dokładnie tej, którą dla siebie wybrałam. Proza to gigantyczny raport, który do 17-tej mam przesłać, poezja to kubek kawy z którą do tej pracy siadam. Często jest tak, że proza ma ciężką energię, a poezja jest lekka. Proza daje nam mocne oparcie, poezja – łatwość.

Wyzwaniem jest, że potrzebujemy ich obu – może w różnych proporcjach, w różnych momentach życia. Gdy jesteśmy w nierównowadze – doświadczamy trudności na różnych polach, w relacji z najbliższymi, w pracy, czy w relacji z samą sobą. Także najczęściej takie poczucie trudności to sygnał: Potrzebujesz uwagi! A tę uwagę musisz dać sobie sama – nikt Cię w tym nie wyręczy. Nikt lepiej od Ciebie nie zrozumie czego potrzebujesz.

NAPISZ DO MNIE, UMÓWMY SIĘ NA SPOTKANIE.

kajamariann
173
 Zdjęcia
218
 ludzie
164
 Następujący
I taki bukiet wdzięczności dla mnie. Och jak mi dobrze!!! Dziękuję!!!
#icfmazowszeJa też dziękuję!!! Wszystko co byli, wspierali i doświadczali!!! #coachingweek #icf #icfmazowsze #coach #coaching #lifecoachNietypowy kadr 🤔ale chcę pokazać ten obłędny 🍃sufit, który w @holistichousewarsaw zdobi gabinety. Piękny, czyż nie? Ale dobrze tam będzie się gapić w sufit!!!! Znaczy nie ja😄, bo zamierzam się koncentrować na klientach... Ale u moich koleżanek na masażu lub sesji akupunktury...o to na pewno... 🍀🍀🍀Otwarcie już wkrótce, ogromnie się cieszę że w takim miejscu jest gabinet na sesje. Bardzo bliska mi idea ciała i duszy w jednym. 
Dbajmy o nasze zdrowie i emocje!

#coaching #lifecoaching #design  #holistic #holistichouse #sufit #projekt #otwarciewkrótceZaczynam prawdziwą świąteczną ucztę!!! #książka #czytanie #kocham #czującKtoś tu czeka aż jubilatka się obudzi....
Będzie niespodzianka... #piniaty #urodziny #letmetryOd 11 lat tak za Nią człapiemy...tzn jutro będzie równo jedenaście. 
#corka #córeczka #urodziny #wiosennedziecko #miłość #radość #wdzięcznośćCzy będzie mój? Przepiękny od @sofancy_dancewear . Jest nadzieja bo w poniedziałek mam imieniny.No drzwi mam juz gotowe na przyjmowanie gości w Święta. 
#wianek #wilywianki #swieta #wiosna