Poezja i proza życia

KAJA RAMKA

Opowieść pierwsza

Jako kilkuletnia dziewczynka chciałam mieć taką tajemną moc aby słyszeć myśli innych. Potem przekonałam się, że równie ciekawe jest słuchanie prawdziwych historii – opowieści o tym co się innym przydarza, jakie mają doświadczenia, jakie historie tworzy ich życie – to najciekawszy sposób na bycie w relacji. Gdy ktoś opowiadał mi o koncepcjach trudno było mi utrzymać uwagę – gdy opowiadał mi o sobie byłam uważna, skupiona i ciekawa. Te opowieści miały dla mnie znaczenie i wartość. Zapamiętywałam je w mgnieniu oka – w odróżnieniu od informacji o tym gdzie są złoża węgla czy uranu. Zawsze intuicyjnie rozpoznawałam ukryty smutek czy napięcie. Nigdy nie bałam się łez, a nie odnajdywałam się w wesołkowatej powierzchowności. No cóż chyba byłam taką „starą – malutką”.

Od 2009 roku jestem zawodowym słuchaczem – chociaż to tylko część mojej pracy. Dbam o to by słuchając wydobyć wartości ważne dla moich Klientów. I aby mogli tymi wartościami błyszczeć.
Najczęściej moimi Klientkami są kobiety – piękne, wrażliwe, utalentowane. No przecież innych nie ma – znam tylko takie! Kobiety o artystycznych duszach. Managerki, szefowe, mamy, żony, studentki – o duszy poetek, malarek, tancerek, artystek. Kobiety, które szukają poezji w swoim życiu i czują się przygniecione przez jego prozę. Poezja i proza życia – nierozerwalnie połączone w niekończącym się tańcu. Proza nie istnieje bez poezji, a poezja potrzebuje prozy.

Proza to poranna szarpanina, żeby zdążyć punktualnie wyjść z domu, ze złością poszukujemy zaginionego buta dziecka. A poezja zatrzymuje nas wzruszeniem nad małą stópką w kolorowej skarpetce gdy wciskamy ją do odnalezionego buta. Proza to 2 kilo ziemniaków z warzywniaka, a poezja to że patrzę z zachwytem na torbę, w której je niosę. Tak dokładnie tej, którą dla siebie wybrałam. Proza to gigantyczny raport, który do 17-tej mam przesłać, poezja to kubek kawy z którą do tej pracy siadam. Często jest tak, że proza ma ciężką energię, a poezja jest lekka. Proza daje nam mocne oparcie, poezja – łatwość.

Wyzwaniem jest, że potrzebujemy ich obu – może w różnych proporcjach, w różnych momentach życia. Gdy jesteśmy w nierównowadze – doświadczamy trudności na różnych polach, w relacji z najbliższymi, w pracy, czy w relacji z samą sobą. Także najczęściej takie poczucie trudności to sygnał: Potrzebujesz uwagi! A tę uwagę musisz dać sobie sama – nikt Cię w tym nie wyręczy. Nikt lepiej od Ciebie nie zrozumie czego potrzebujesz.

NAPISZ DO MNIE, UMÓWMY SIĘ NA SPOTKANIE.

kajamariann
195
 Zdjęcia
231
 ludzie
195
 Następujący
Te cytat wpadł mi prosto w serce. Tak, dokładnie tak. Z malowaniem jest tak samo!!!! Zapraszam na jesienne malowanki! Kto jeszcze nie wie o co chodzi, niech pyta :-) #malowanie #farby #akryl #warsztat #kreatywnośćBardziej dziś należy liczyć na wewnętrzne światło niż na słońce...Ale i tak dobrego dnia!!! #takidzien #takajaI tak!!! No coś pięknego!

#żyrafa #nvc #bogactwo #piękno  #smakTaki początek dnia!!!! Dziś kończymy program studiów podyplomowych Porozumienie bez Przemocy ❤❤❤❤ # nvc #pbp #studia #civitas #collegiumCoś się zaraz komuś ułoży... bardzo ciekawe co to będzie...
moc obrazu się odkrywa

#love #ciekawość #spotkania #zajęcia #działanie #coaching #nvc #pbp... no i tak...dawno nie widziane parasole.... #deszcz #jesień #jeszczenieWieczorny relaks. Dawno nie rysowałam...zaczynam od kolorowania

#olsikowa #rysowanie #wieczorem #uspokojenieSummer rozpusta...
Wakacyjne spotkania pracocholików lub jak to pięknie nazwała Asia - pasjonatów swojej pracy. 
#lato #beza #lemoniada #przyjaźń #pasjonatkiWczoraj w tej samej sukience zorientowałam się że minął miesiąc od powrotu z mojej podróży marzeń. Tylko miesiąc  a tak intensywny jakby rok.  Ale i tak cały czas jak zamknę oczy to biegnę z zakupami przy Central Parku... #przyjaciółki #nycgirl #nyc #kobiety #marzenia #moc #chcęwięcej