Wypalenie

WYPALENIE ZAWODOWE

Opowieść trzecia

„Przychodzę, żebyś dała mi kopa do działania” – jest piękna, utalentowana, patrząc z zewnątrz nie ma prawa do narzekania. A opowiada o tym, że ciągle się musi do czegoś zmuszać, że nie wie od czego zacząć, że czuje jak życie jej przecieka przez palce a nie umie tego zmienić. Mechanicznie wywiązuje się z obowiązków domowych, nocami snuje wizje o tym co by chciała zrobić i jak by chciała żyć – a nie przechodzi do działania. I ma już tego dosyć. Znam tę opowieść bardzo dobrze – Ty pewnie też ją słyszałaś, a może nawet opowiadałaś.

Czasem jest tak, że wpadamy w coś co można określić słowem wypalenie – zawodowe lub życiowe. Czujemy że czegoś brakuje, jesteśmy w nieodpowiedniej pracy, albo związku. Czujemy rozczarowanie tym jak wygląda nasze życie – bo nie tak miało być, nie tak to sobie wyobrażałam. Najczęściej od tego się zaczyna – od nierealistycznych wyobrażeń. Rozpoczynając pracę wyobrażam sobie, że to co będę robić zmieni świat, albo zostając mamą mam wizję pięknej roześmianej rodziny, takiej ze zdjęcia w gazecie. Albo wchodzę w związek z nadzieją na to że mój książę będzie mnie woził na białym koniu bez przerwy. Potem okazuje się, że książę nie ma konia, życie rodzinne to duuużo codzienności, a w pracy ważniejszy jest budżet niż zmienianie świata. I w zdumieniu przestajemy przeć do przodu, mamy wrażenie że nie możemy się ruszyć, coś nas zatrzymuje, pojawia się frustracja która rośnie i rośnie, aż popadamy w apatię. I wtedy to już jest bardzo ciężko.

I tu są dwie wiadomości. Tak zwana zła: jeśli proces wypalenia się zacznie to – gdy nic nie zmienimy – będzie się rozwijał. Ale jest też dobra: możemy coś zmienić. Zrozumieć w jakim etapie jesteśmy i zapobiegać wypaleniu.

Jak? W kilku krokach: po pierwsze trochę autodiagnozy – czego doświadczasz właśnie teraz? Jak opisujesz swój stan? Posługując się prostym kwestionariuszem możesz sprawdzić – czy w tej chwili zagraża Ci wypalenie.

Potem zaproszę Cię do odkrycia co daje Cię napędza i daje Ci życiową energię oraz czym dla Ciebie jest stan równowagi. To jest recepta dla Ciebie. Sama ją sobie wystawisz i zrealizujesz. A ja chętnie Ci to ułatwię.

NAPISZ DO MNIE, UMÓWMY SIĘ NA SPOTKANIE.

kajamariann
173
 Zdjęcia
218
 ludzie
164
 Następujący
I taki bukiet wdzięczności dla mnie. Och jak mi dobrze!!! Dziękuję!!!
#icfmazowszeJa też dziękuję!!! Wszystko co byli, wspierali i doświadczali!!! #coachingweek #icf #icfmazowsze #coach #coaching #lifecoachNietypowy kadr 🤔ale chcę pokazać ten obłędny 🍃sufit, który w @holistichousewarsaw zdobi gabinety. Piękny, czyż nie? Ale dobrze tam będzie się gapić w sufit!!!! Znaczy nie ja😄, bo zamierzam się koncentrować na klientach... Ale u moich koleżanek na masażu lub sesji akupunktury...o to na pewno... 🍀🍀🍀Otwarcie już wkrótce, ogromnie się cieszę że w takim miejscu jest gabinet na sesje. Bardzo bliska mi idea ciała i duszy w jednym. 
Dbajmy o nasze zdrowie i emocje!

#coaching #lifecoaching #design  #holistic #holistichouse #sufit #projekt #otwarciewkrótceZaczynam prawdziwą świąteczną ucztę!!! #książka #czytanie #kocham #czującKtoś tu czeka aż jubilatka się obudzi....
Będzie niespodzianka... #piniaty #urodziny #letmetryOd 11 lat tak za Nią człapiemy...tzn jutro będzie równo jedenaście. 
#corka #córeczka #urodziny #wiosennedziecko #miłość #radość #wdzięcznośćCzy będzie mój? Przepiękny od @sofancy_dancewear . Jest nadzieja bo w poniedziałek mam imieniny.No drzwi mam juz gotowe na przyjmowanie gości w Święta. 
#wianek #wilywianki #swieta #wiosna